Рачунарски криминал и истрага

• Ознака: 10.9904
  • Трајање: 4 дана

Врсте рачунарског криминала. Примери доказа у рачунарском криминалу. Савремена рачунарска форензика. Циљеви и доприноси у борби против рачунарског криминала. Начини прикупљања форензичких података. Категорије форензичких података. Степени форензичке истраге и праћење сајбер криминала. Корпоративна теорија истраге (Enterprise Theory of Investigation - ETI). Форензика и законске одредбе.
Приватност током истраге. Интерполов центар за високотехнолошки криминал. Законска акта о високотехнолошком криминалу Републике Србије. Процес рачунарске истраге. Осигуравање доказа и формирање ланца доказа. Пример: Кршење безбедносне политике. 10 корака у припреми форензичке истраге. Процедура првог одговора. Електронски доказ. Опрема и алатке за прикупљање доказа. Питања која треба поставити у различитим ситуацијама. Трајност доказа. Рад са искљученим и укљученим рачунарима. Организација за рачунарске инциденте (CSIRT). Како спречити инциденте. Управљање инцидентом. Процена цене инцидента. Категорије инцидената.