Др Снежана Р. Поповић

Dr Snežana R. Popović
Академско звање: Доцент
Ради на Рачунарском факултету од: 16.07.2008.
емаил: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите ЈаваСцрипт да бисте је видели.

Академска каријера

Избор у звање: 2012. Рачунарски факултет - Београд, Управљање информацијама (ИМ)
Докторат: 2012. Универзитет Сингидунум Београд - Београд, Рачунарство и информатика
Магистарска теза: 2007. Факултет организационих наука - Београд, Менаџмент информациони системи
Диплома: 1986. Факултет организационих наука - Београд, Менаџмент информациони системи

Биографија

Др Снежана Поповић дипломирала је на Факултету организационих наука Универзитета у Београду, на организационо-кибернетском смеру и стекла звање: дипломирани инжењер организације рада. На истом факултету завршила је последипломске студије и одбраном магистарског рада, са темом: "Моделирање пословних процеса у развоју апликација електронског пословања", стекла звање: магистар техничких наука за електронско пословање. Докторирала је на Универзитету Сингидунум. Одбранивши докторску тезу: "Модел интероперабилности система електронског пословања заснован на сервисно оријентисаном развоју софтвера" стекла је звање: доктор информатичких наука. Стручно, инжењерско ангажовање везано је за послове програмирања и пројектовања информационих система у рачунским центрима више предузећа и у Лабораторији за информатику Института "Борис Кидрич" у Винчи. Самостално, а у улози пројектанта система, учествовала је у планирању и изради софтверских решења, за потребе мрежа установа за заштиту материјалних и нематеријалних културних добара. Почев од 1999. године, у улози сертификованог предавача и тренера, ангажована је на реализацији обука за коришћење Microsoft технологија и алата у Школском центру CET у Београду. У периоду од 2008. до 2012. године предавач је на струковним студијама на Рачунарском факултету у Београду. На истом факултету је 2012. године изабрана у звање доцента, за групу предмета из области управљања информацијама.

Научно-стручна продукција

1. З.Богдановић, Д.Бараћ, Б.Јованић, С.Поповић, Б.Раденковић: Evaluation of mobile assessment in a learning management system. British Journal of Educational Technology. doi: 10.1111/bjet.12015, ISSN 0007-1013
2. С. Поповић, А. Његуш, М. Вулић, Д. Ђокић, Ђ. Мазињанин: Service Oriented Framework for System Interoperability Modeling,Metalurgia International, Vol. XVII, No. 11 (2012), pp. 171-179, ISSN 1582 - 2214
3. З. Милановић, С. Ранков, Ј. Велимировић, С. Поповић, Ђ. Мазињанин: Railway Traffic Simulation for an Analysis of the Commuter Service Rescheduling Scenarios within the Belgrade Junction, Metalurgia International, Vol. XVIII, No. 1 (2013), pp.153-157.
4. Л. Пауновић, Г. Грубић, А. Стокић, С. Поповић, Д. Милентијевић: Developing Business Intelligence Model for Scientific Research Project Management, Metalurgia International, Special Issue No 4 (2013), pp. 44-49, ISSN 1582 - 2214
5. С. Поповић "Effective Selection of a Testing Environment using Combinatorial Testing and Virtualization", IPSI Transactions on Internet Research, Volume 8, Number 1, ISSN: 1820 - 4503, January 2012
6. С. Поповић, Љ. Лазић, Н. Масторакис."A Virtualized Environment and Orthogonal Array as a Method for Software Testing", in the WSEAS Book "Mathematical Methods and Applied Computing", Vouliagmeni Beach, Athens, Greece, September 28-30, 2009. ISBN: 978-960-474-124-3, pp.231-240.
7. С. Поповић, Љ. Лазић."Orthogonal Aarray and Virtualization as a Method for Improvement Configuration Testing", Proceedings of 1st IEEE Eastern European Regional Conference on the Engineering of Computer Based Systems - ECBS-EERC 2009, Novi Sad, September 7th-8th 2009, pp.148-149.
8. Поповић С. "Анализа могућности аутоматизације моделовања пословних процеса", XI Internacionalni simpozijum SymOrg 2008, септембар 10-13, 2008, Београд, Србија

Рачунарски факултет Рачунарски факултет 011-33-48-079