др Мирјана Р. Радивојевић

dr Mirjana R. Radivojević
Академско звање: Ванредни професор
Ради на Рачунарском факултету од: 17.09.2008.
Датум рођења: 17.08.1977.
емаил: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите ЈаваСцрипт да бисте је видели.

Академска каријера

Избор у звање: 2011 Рачунарски факултет - Београд, Умрежени рачунарски системи (НЦ)
Докторат: 2010. Електротехнички факултет - Београд, Телекомуникације
Магистарска теза: 2008. Електротехнички факултет - Београд, Телекомуникације
Диплома: 2001. Електротехнички факултет - Београд, Телекомуникације

Биографија

Др Мирјана Радивојевић је рођена 1977. године у Ваљеву. Основну школу и Математичку гимназију завршила је у Ваљеву, а 2001. године завршила је Електротехнички факултет у Београду, на смеру Телекомуникације. У току студирања била стипендиста Министарства просвете и добитник награде Најбољи студенти Електротехничког факултета и генерације.Након завршеног факултета била стипендиста Министарства за науку, технологију и развој у области оптоелектронских телекомуникација. За то време радила на пројекту Пројектовање СДХ јединице са мултиплексираним улазом на 622 Mbps. Посдипломске студије уписала на Електротехничком факултету у Београду, смер Телекомуникације. Магистрирала је на тему ’Анализа и моделовање протокола у Eternet пасивној оптичкој мрежи’ на катедри за Оптичке телекомуникације. На Електротехничком факултету у Београду одбранила је докторску дисертацију под називом ’Анализа квалитета сервиса у eternet пасивним оптичким мрежама базираним на мултиплексирању по таласним дужинама’. На Рачунарском факултету ради као профессор на смеру Рачунарско инжењерство на основним и мастер студијама.

У Министарству унутрашњих послова Републике Србије радила је у управи за информатику на одржавању и развоју рачунарске мреже и пројекту за увођење идентификационих докумената. У компанији RB General Ekonomik радила на дизајну, имплементацију и систем интеграцији великих система, као и на вођењу и управљању пројектима за крајње кориснике (Београдска берза, Министарство спољних послова Републике Србије, Војска РС, НА Тањуг, ЈП ПТТ, ФТН Нови Сад, Ball Packaging, РЗЗО Београд, ИЦН Галеника су неки од њих). У компанији СББ радила на одржавању и развоју оптичке, бежичне, Metro Eternet и МПЛС мреже, као и на пројектовању и имлементацији заштите комплетне мреже. Такође је радила као хонорарни сарадник на Рачунарском факултету у Београду и као предавач на Cisco курсевима у CET-u.

Научно-стручна продукција

Књиге
[1] M. Radivojevic and P. Matavulj “The Emerging WDM EPON,” Academic mind, ISBN 978-86-7466-449-0, Belgrade, Serbia, 2012.
[2] M. Radivojevic and P. Matavulj, “Successful migration of EPON to WDM EPON, “chapter in “Advances in Communications and Media“, ISBN 978-1-62808-238-8, NOVA Science Publishers, Hauppauge, New York, 2013.

Часописи (Peer-Reviewed)
[1] M. Radivojević, P. Matavulj, “Highly Flexible and Efficient Model for QoS Provisioning in WDM EPON,” Journal of Optical Communications and Networking, vol. 5, no. 8, pp. 921–931, Aug. 2013.
[2] M. Radivojević, P. Matavulj, “Advanced scheduling algorithm for quality of service support in WDM EPON,” Optics Express, vol. 19, no. 26, pp. B587–B593, Dec. 2011.
[3] M. Radivojević, and P. Matavulj, “Novel Wavelength and Bandwidth Allocation Algorithms for WDM EPON with QoS Support,” Photonic Network Communications, vol. 20, no. 2, pp. 173-182, Oct. 2010.
[4] M. Radivojevic, and P. Matavulj, “Implementation of Intra-ONU Scheduling for Quality of Service Support in Ethernet Passive Optical Networks,” Journal of Lightwave Technology, vol.27, no.18, pp. 4055-4062, Sept. 2009.
[5] M. Radivojevic, P. Matavulj, “Algorithm for implementation of the wavelength division multiplexing EPON,” TELFOR Journal, May 2010.
[6] M. Radivojevic, P. Matavulj, “ Quality of service in Next Generation EPON, ” Telecommunication (paper on call), April 2010.

Конференције (Peer-Reviewed)
[1] M. Radivojević, P. Matavulj, “Techno-economic analysis of single-channel and multichannel EPON ,” Proceedings 31th Symposium on new technologies in the postal and telecommunications traffic POSTEL, pp. 1-10, Belgrade, Serbia, 2013.
[2] M. Radivojević, P. Matavulj, “Advanced scheduling algorithm for quality of service support in WDM EPON,” Proceedings 37th European Conference on Optical Communication ECOC, Geneva, Switzerland, 2011.
[3] M. Radivojević, P. Matavulj, “Algorithm for implementation of wavelength division multiplexing in EPON,” Proceedings 18th Telecommunication Forum TELFOR, pp. 724-727, Belgrade, Serbia, 2009.
[4] J. Kljujić, M. Radivojević, “Testing of multimedia gaming application performances in 802.11n wireless network,” Proceedings 18th Telecommunication Forum TELFOR, pp. 173-176, Belgrade, Serbia, 2009.
[5] J. Kljujić, M. Radivojević, “Testing of multimedia content transmission in wireless 802.11n network,” Proceedings 8th International Conference on Telecommunications in Modern Satellite, Cable and Broadcasting Services TELSIKS, Niš 2009.
[6] M. Radivojević, P. Matavulj, “QoS support in EPON,” Proceedings 8th ETRAN, Palić, ТЕ4.6-1-4, Palić, Serbia, 2008.
[7] M.Radivojević, P.Matavulj, “Modeling of delay in EPON,” Proceedings 17th Telecommunication Forum TELFOR, str. 464-467, Belgrade, Serbia, 2008.
[8] M. Radivojević, P. Matavulj, “Dynamic bandwidth allocation in EPON networks,” Proceedings 16th Telecommunication Forum TELFOR, str. 425-428, Belgrade, Serbia, 2007.
[9] M. Radivojević, “Implementation of MST protocol in IP networks with multimedia content,” Proceedings 13th Telecommunication Forum TELFOR, Belgrade, Serbia, 2004.

Рецензије:
[1] Telfor Journal, March 2013