др Богдан Мирковић

dr Bogdan Mirković
Академско звање: Виши предавач
Ради на Рачунарском факултету од: 01.10.2019.
Датум рођења: 22.07.1975.
емаил: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите ЈаваСцрипт да бисте је видели.

Академска каријера

Докторат: 2016. Факултет за информационе технологије СПУ
Магистарска теза: 2001. Факултет за информационе технологије СПУ
Диплома: 1999. Војнотехничка академија Војске Југославије – Смер службе информатике

Биографија

Основно и средњешколско образовање завршава у Бијељини а затим уписује Војнотехничку академију ВЈ у Беогаду – Смер Службе информатике коју завршава 1999.године. Прво запослење добија као Начелник Центра за аутоматизовану обраду података Логистичке базе у ВРС а затим прелази на место Начелника Одсека Информатике у 3.К ВРС радећи на увођењу нових информационих система у војсци. 2001.године запошљава се у привредној организацији у пољопривредној и прехрамбеној индустрији на месту програмера а затим и на местима помоћника директора за логистику и организацију информационог система те директора организације. За постигнуте резултате добија награду Најбољи директор у РС. У периоду 2007-2011 изабран је за члана Одбора за ревизију банке а 2016. изабран је за члана Привредног савета града. Пословима консултовања на увођењу ИТ у пословању и реинжењерингу пословних процеса применом ИТ радио је у више десетина привредних субјеката, образовних институција и јавних установа. Као вођа пројектног тима, радио је на увођењу информационог система у установама за извршење кривичних санкција РС. Учествовао је припреми више стратегија развоја и законских и подзаконских аката. Добитник је Сребреног ордена за заслуге од стране ЛС РС.
На високошколским установама ради од 2003.године као демонстратор, асистент и виши асистент на предметима Основе рачунарске технике, Основе програмирања, Алгоритми и структуре података а након избора у звање доцента и као одговорни наставник на предмету Базе података. Аутор је око 50 научних радова објављених у научним часописима и на конференцијама.