RAF Challenge 2012

У суботу 31. марта 2012. године одржано је финале четвртог информатичког такмичења за ученике средњих школа "RAF Challenge 2012", које организују Друштво математичара Србије и Рачунарски факултет из Београда. Ове године ученици су се такмичили у две категорије. Прва, у којој је задатак био направити презентацију на тему "Историјске баштине Србије", и друга, где су ученици на слободну тему могли да направе игрицу или flash анимацију. На финале такмичења позвано је 20 средњошколаца из Србије.

Најбољи у I категорији:
I место: Филип Ђорђевић, Зрењанинска гимназија - Награде: netbook (CET), антивируси NOD32 и Norton, једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера”,
II место: Владимир Ђуровић, Техничка школа “Раде Металац”, Лесковац - Награде: путовање (туристичке агенције CMC), Norton антивирус,
III место: Марко Малетић, Техничка школа “Михајло Пупин”, Инђија - Награде: екстерни хард диск (CET), Norton антивирус.

Најбољи у II категорији:
I место: Сергеј Гривцов, Рачунарска гимназија, Београд - Награде: лаптоп (CET), антивируси NOD32 и Norton антивирус, једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера”,
II место: Стеван Миличић, Рачунарска гимназија - Награде: Cisco CCNA курс (rootPlanet), Norton антивирус,
III место: Божидар Ђорђевић, Техничка школа, Младеновац - Награде: мобилни телефон (ComTrade), Norton антивирус.

Школе које су мотивисале ученике да се пријаве у великом броју на RAF Challenge 2012 награђене су комплетима компјутерске литературе, а то су:
- Земунска гимназија, Београд,
- Електротехничка и грађевинска школа „Никола Тесла“, Јагодина,
- Електротехничка школа "Никола Тесла“, Београд,
- Рачунарска гимназија, Београд,
- Техничка школа „Михајло Пупин“, Инђија.

RAF Challenge 2012 подржале су и бројне компаније, које су обезбедиле велики фонд награда за све финалисте. Генерални спонзор такмичења компанија CET, медијски спонзор часопис "Свет компјутера", туристичка агенција CMC, као и компаније: ComTrade, Romsym data, Itipo, Extreme, rootPlanet и издавачка кућа Portalibris.

Рачунарски факултет Рачунарски факултет 011-33-48-079