Одржано финале такмичења RAF Challenge 2023

Финале петнаестог информатичког такмичења за ученике средњих школа RAF Challenge, које организују Друштво математичара Србије и Рачунарски факултет из Београда одржано је 18. марта 2023. године на Рачунарском факултету. Ученици су се такмичили у три категорије, а послато је преко 150 радова. У првој категорији задатак је био направити презентацију на тему „Примена машинског учења у сајбер безбедности“, друга, где су ученици на тему „Иновативна примена софтвера у подизању еколошке свести“ могли да направе апликативни програм и задатак у трећој категорији био је направити видео и аудио материјал на тему „Моћ и немоћ“. На финале такмичења позвано је 29 средњошколаца из Србије, а најбољи су освојили вредне награде.

Награђене радове можете погледати овде.

Награђени у I категорији:

I место: Никола Ранђеловић, 3. разред, Електротехничка школа „Мија Станимировић“, Ниш – Награде: мобилни телефон (ЦЕТ), комплет стручне литературе (ЦЕТ), једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера” (Свет компјутера),

II место: Стефан Корица, 3. разред, Школски центар „Никола Тесла“, Вршац – Награде: паметни сат (ЦЕТ), комплет стручне литературе (ЦЕТ), Нортон антивирус (РСД)

III место: Алексија Цветановић, 1. разред, Гимназија „Бора Станковић“, Врање – Награде: слушалице (ЦЕТ), Нортон антивирус (РСД).

Награђени у II категорији:

I место: Милан Никић, 4. разред, Земунска гимназија – Награде: лаптоп (ЦЕТ), комплет стручне литературе (ЦЕТ), једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера” (Свет компјутера),

II место: Никола Ранђеловић, 3. разред, Електротехничка школа „Мија Станимировић“, Ниш – Награде: мобилни телефон (ЦЕТ), комплет стручне литературе (ЦЕТ), Нортон антивирус (РСД),

III место: Лара Вереш, 1. разред, XII београдска гимназија – Награде: блутут звучник (ЦЕТ), Нортон антивирус (РСД).

Награђени у III категорији:

I место: Милијана Николић, 3. разред, Електротехничка школа „Мија Станимировић“, Ниш  – Награде: таблет (ЦЕТ), комплет стручне литературе (ЦЕТ), једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера” (Свет компјутера),

II место: Марија Мировић, 2. разред, Гимназија и економска школа „Доситеј Обрадовић“, Бачка Топола – Награде: графичка табла (ЦЕТ), комплет стручне литературе (ЦЕТ), Нортон антивирус (РСД),

III место: Александра Мартиновић, 2. разред, Гимназија Прокупље  – Награде: блутут слушалице (ЦЕТ), Нортон антивирус (РСД).

Школе које су мотивисале ученике да се пријаве у великом броју на RAF Challenge награђене су комплетима компјутерске литературе, а то су:

• Медицинска школа „Стевица Јовановић“, Панчево
  • Књажевачка гимназија, Књажевац
  • Гимназија у Прокупљу, Прокупље

Такмичење су подржале и компаније које су обезбедиле велики фонд награда за све финалисте. Генерални спонзор такмичења компанија ЦЕТ, медијски спонзор часопис „Свет компјутера“, затим RSD и Порталибрис.

Фотографије са такмичења можете погледати овде.