Почело је тестирање за десети ИТ семинар - Raf IT Days 2019

Тестирање за десети ИТ семинар - RAF IT Days 2019, почело је 5. октобра 2018. године и трајаће до 20. марта 2019. године. Семинар је намењен ученицима средњих школа, а одржаће се у просторијама Рачунарског факултета у првој половини априла 2019. године (тачан датум биће објављен ускоро у зависности од датума државног такмичења из информатике). Одабир учесника семинара (50) вршиће се тестирањем, тј. сви кандидати раде тест, а најуспешнији добијају позив да присуствују семинару. Напомињемо да од ове године, семинару могу присуствовати највише 4 ученика из исте школе.

Организатори ће се потрудити да свима који немају смештај у Београду обезбеде исти.

Семинар организују Рачунарски факултет са жељом да младима што више приближе информационе технологије и њихов напредак и примену у привреди. Ово је јединствена прилика да се ученици упознају са начином рада у IT индустрији и добију корисне информације и савете од искусних професионалаца. Компаније се радо одазивају позиву за дружење са средњошколцима, а то су до сада учиниле: Microsoft канцеларија у Србији и Microsoft Development Center Serbia, Adobe, Google, Oracle, Asseco, Devana (GoDaddy), CET, Infostud и многе друге.