Датум одржавања семинара

Рачунарски факултет је донео одлуку да се семинар за средњошколце Raf IT days 2020 одржи и поред увођења ванредног стања. Семинар је бесплатан и трајаће током два викенда (суботом и недељом) следећих датума: 9,10, 16. и 17. мај 2020

Семинар ће се одржати онлајн употребом софтвера/апликације Zoom, слично као што се и одржава настава на Рачунарском факултету од увођења ванредног стања у земљи.

На семинару ће учествовати око 90 средњошколаца, а сви остали заинтересовани средњошколци моћи ће да прате предавања путем преноса уживо на Youtube каналу Рачунарског факултета: LINK за праћење уживо

Семинар чине предавања и радионице на различите теме из области ИКТ-а, а неке од тема које смо издвојили ове године су: "Internet of things - концепт паметних кућа", "Примена вештачке интелигенције у медицини", "Гејминг индустрија", "Велики подаци и рачунарство у облаку", "Историјски развој мобилних система" и многе друге. По први пут одржаће се и онлајн радионица "Програмирање у програмском језику C на порталу Петља".

На званичној страници RAF IT Days доступне су све теме као и агенда овогодишњег семинара.