Изузетна знања из научних области, креативност и иновативност студенти РАФ-а су у најбољем светлу показали на многобројним такмичењима у земљи и иностранству. Посебно смо поносни на њихов рад, таленат и изванредне успехе који нас додатно мотивишу. И даље ћемо улагати максимум како бисмо их подржали на њиховом путу ка успеху!

АЛЕКСА ПЛАВШИЋ НА ПРЕСТИЖНОМ ИНФОРМАТИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ CODEIT ОСВОЈИО ЈЕ ТРЕЋЕ МЕСТО

Јун, 2019.

Алекса Плавшић студент Рачунарског факултета, освојио је треће место у сениорској конкуренцији, на престижном међународном такмичењу из програмирања CODEIT, одржаном у Софији. Поред Алексе такмичари из Србије били су професор сомборске гимназије Душко Обрадовићученик четвртог разреда сомборске гимназије Виктор Лучић  и ученик седмог разреда основне школе из Сомбора Немања Мајски, који је у јуниорској конкуренцији освојио треће место. Резултати које су наши такмичари постигли су, до сада, највећи успех српских тимова на овом традиционалном такмичењу. О каквом успеху је реч, говори чињеница да је од укупно 17 финалиста у Софији, Србија имала четири представника, а да се за место у финалу, од октобра до маја, борило чак 183 учесника из 19 земаља. Одлазак наших програмера у Софију спонзорисао је Мицрософт Развојни Центар Србија, који већ више од 10 година, на различите начине подржава учешће наших, најталентованијих ученика и студената на бројним међународним такмичењима.