РАФ-овци у Microsoft-у

Април, 2013.

mdcs logoMicrosoft Development Center Serbia (MDCS) је једини развојни центар овог типа у региону и један од два Мајкрософт центра у Европи. Центар је основан 2005. године у Београду, а данас је у њему запослено преко 100 софтверских инжењера. Како је компанија увећавала свој програмерски тим, тако је растао и број студената Рачунарског факултета који су им се придружили. Наши садашњи и дипломирани студенти започињали су своју професионалну каријеру праксом, али су не ретко у Мајкрософту нашли и запослење.

Тренутно у MDCS-у раде:

- Аљоша Обуљен - вођа Office тима у Србији

- Андрија Јовановић - SQL тим

- Влајко Стојановић - SQL тим

- Марија Прокопијевић - SQL тим

- Душан Здравковић - SQL тим, интерн

- Ана Тришовић - SQL тим, интерн

- Нина Гавриловић - Office тим, лабелар

Најскорији успех забележио је Office тим, који је направио алат под називом „PDF Reflow“ који омогућава читање и мењање pdf докумената у Word-у, на чијем је челу наш дипломирани студент Аљоша Обуљен.

Сваког лета на праксу у развојни центар одлазе студенти РАФ-а у жељи да своје прве професионалне кораке направе у једној од највећих светских информационих компанија.