Изузетна знања из научних области, креативност и иновативност студенти РАФ-а су у најбољем светлу показали на многобројним такмичењима у земљи и иностранству. Посебно смо поносни на њихов рад, таленат и изванредне успехе који нас додатно мотивишу. И даље ћемо улагати максимум како бисмо их подржали на њиховом путу ка успеху!

ЕКИПА RAF PENGUINS ЈЕ ЈЕДИНИ ТИМ ИЗ СРБИЈЕ У ФИНАЛУ ОВОГОДИШЊЕГ ГУГЛОВОГ ТАКМИЧЕЊА HASH CODE

Април, 2021.

Завршено је овогодишње Гуглово програмерско такмичење Hash Code. Учествовало је 9000 тимова из целог света, а фантастична програмерска тројка са Рачунарског факултета, освојила је четрнаесто место у полуфиналу, а затим тридесет пето место у финалу овог престижног такмичења. Када се постигне сјајан резултат као што је постигао тим RAF Penguins, онда не чуди што интересовање за РАФ-ове програмере никако не јењава. Алекса Плавшић, Павле Мартиновић и Алекса Милисављевић, студенти Рачунарског факултета, откривају како изгледа такмичење, ко су им највећи ривали и какве задатке су морали да реше да би доспели у сам програмерски врх. Опширније о свему овоме можете прочитати у часопису Галаксија.