Такмичење за средњошколце RAF Challenge 2023 је почело!

На сајту Рачунарског факултета објављен је позив средњошколцима за учешће на информатичком такмичењу RAF Challenge које организују Рачунарски факултет и Друштво математичара Србије. Овогодишње такмичење одржаће се у три категорије:

1. презентација (тема: Примена машинског учења у сајбер безбедности),

2. апликативни програм/игрица (тема: Иновативна примена софтвера у подизању еколошке свести),

3. видео (тема: Моћ и немоћ).

За детаљније информације и о пропозицијама такмичења погледајте RAF Challenge 2023.  На финале такмичења позивају се средњошколци који уђу у ужи избор, а најбољи се награђују вредним наградама.  Пријаве и слање радова ће се обављати путем онлајн форме до 17. фебруара 2023. године, а планирано је да се финале такмичења одржи у суботу, 18. марта 2023. године на Рачунарском факултету.