Списак стипендиста 2022/2023.

Ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

РН - Рачунарске науке

РИ - Рачунарско инжењерство

р.

бр.

име и презиме

школа

место

такмичења

За студијски програм

1.

Петар Михајловић

Прва крагујевачка гимназија

Крагујевац

2022. ДТМ (Б), 2. награда

РИ

2.

Стефан Савић

Математичка гимназија, Београд

Шабац

2022. СИО, 2. награда

2022. ДТИ (А), 1. награда

2021.ДТИ (А), учешће

2020. ДТИ (А), учешће

РН или РИ

3.

Илија Милошевић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2022. ДТФ (А), 3. награда

2021. ДТФ (А), 3. награда

2021.ДТМ (А), похвала

2020. ДТМ (А), похвала

2019. ДТМ (А), 3. награда

РИ

4.

Владислав Вукосављевић

Гимназија, Краљево

Краљево

2022. ДТФ (А), 3. награда

2022. ДТМ (А), учешће

2019. ДТМ (А), учешће

РИ

5.

Дарије Стојановић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2022. СМО, 3. награда

2022. ДТМ (А), 3. награда

2022. ДТИ (А), учешће

2021. ДТМ (А), похвала

2021.ДТИ (А), учешће

РН или РИ

6.

Вања Пеић

Гимназија у Крушевцу

Крушевац

2022. ДТМ (Б), учешће

2021. ДТМ (Б), 2. награда

2021. ДТФ (Б), учешће

2020. ДТФ (Б), пласман

2019. ДТФ (Б), учешће

РИ

7.

Филип Бајрактари

Математичка гимназија, Београд

Београд

2022. СФО, пласман

2022. ДТФ (А), 3. награда

2021. ДТФ (А), 3. награда

2021. ДТИ (А), учешће

2020. ДТФ (А), пласман

РИ

8.

Нада Трајковић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

2022. ДТМ (Б), 3. награда

2020. ДТМ (Б), 3. награда

2019. ДТМ (Б), 1. награда

РИ

9.

Марко Вељовић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

2022. ДТМ (Б), 3. награда

2020. ДТФ (Б), пласман

РИ

10.

Јован Бенгин

Математичка гимназија, Београд

Београд

2022. МИО, члан тима

2022. СИО, 1. награда

2022. СМО, 3. награда

2022. СФО, пласман

2022. ДТИ (А), 1. награда

2022. ДТМ (А), 2. награда

2022. ДТФ (А), 3. награда

2021. МИО, бронзанамедаља

2021. БИО, златна медаља

2021. СИО, 1. награда

2021. ДТИ (А), 1. награда

2021. ДТМ (А), похвала

2020. МИО, бронзана медаља

2020. СИО, 1.награда

2020. ДТИ (А), 1.награда

2020. ДТМ (А), 3. награда

2020. РМИ, 2. награда

2019. МИО, бронзана медаља

2019. БИО, сребрна медаља

2019. СИО, 1. награда

2019. ЦМО, 3. награда

2019. ДТИ (Б), 1. награда

2019, ДТМ (А), 2. награда

2019. ДТФ (А), 3. награда

2019. РМИ, 3. награда

2018. ЈБОИ, сребрна медаља

2018. ПМИ, 3. награда

РН или РИ

11.

Владимир Игњатијевић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

Ђак генерације Рачунарске гимназије

2022. СФО, пласман

2022. ДТФ (Б), 1. награда

2021. ДТФ (Б), 1. награда

2021.ДТМ (Б), похвала

2020. ДТМ (Б), 1. награда

2019. ДТФ (Б), 2. награда

РН или РИ

12.

Огњен Нешковић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

Ђак генерације Рачунарске гимназије

2022. ДТИ (А), 3. награда

2021. СИО (А), 2. награда

2021. ДТИ (А), 3. награда

2020. СИО (А), 3. награда

РН или РИ

13.

Матија Радуловић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

2022. ДТМ (Б), 2. награда

РИ

14.

Јована Лазић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2022. ДТИ (А), учешће

2021. ЕГОИ, бронзана медаља

2021. ДТИ (А), учешће

2021. ДТМ (А), учешће

2021. ДТФ (А), учешће

2020. ДТМ (А), учешће

2019. ДТМ (А), учешће

РН или РИ

15.

Марко Милованов

ЕТСШ „Никола Тесла“, Панчево

Панчево

2022. СИО, учешће

2022. ДТИ (Б), 3. награда

2022. ДТМ (Б), учешће

2021. СИО, учешће

2021. ДТМ (Б), учешће

2021. ДТИ (Б), 2. награда

2020. ДТИ (Б), учешће

2019. ДТФ (Б), пласман

РН или РИ

Позивају се ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 16.06.2022. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис

Ученици који су добили делимичну стипендију (попуст од 50%) за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

р.

бр.

име и презиме

школа

место

такмичења

За студијски програм

1.

Алекса Милић

ЕТСШ „Никола Тесла“, Краљево

Краљево

2022. ДТИ (Б), учешће

2021. ДТИ (Б), учешће

РН или РИ

2.

Павле Секешан

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

2021. ДТИ (А), учешће

2021. ДТМ (Б), учешће

2020. СИО, учешће

2020. ДТИ (А), учешће

2020. ДТМ (Б), похвала

2019. ДТМ (Б), 3. награда

2019. ДТИ (Б), учешће

РН или РИ

3.

Андреј Вујнић

Земунска гимназија

Београд

2021. ДТМ (Б), учешће

2019. ДТМ (Б), учешће

РИ

4.

Марија Паламаревић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

2022, ДТИ (А), учешће

2021, ДТМ (А), похвала

2021. ДТИ (А), учешће

2020, СМО, учешће

2020. ДТМ (Б), 1. награда

2020. ДТИ (А), учешће

РН или РИ

5.

Стефан Бенгин

Математичка гимназија, Београд

Београд

2022. СИО, учешће

2022, ДТИ (А), учешће

2021, ДТИ (А), учешће

2020. ДТИ (А), учешће

2019, ДТИ (Б), учешће

РН или РИ

Позивају се ученици који су добили попуст од 50% за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 16.06.2022. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис

МИО - Међународна информатичка олимпијада

ММО - Међународна математичка олимпијада

МФО - Међународна физичка олимпијада

БОИ - Балканска информатичка олимпијада

БМО - Балканска математичка олимпијада

БФО - Балканска физичка олимпијада

ЈБОИ - Јуниорска балканска информатичка олимпијада

ЈБМО - Јуниорска балканска математичка олимпијада

СИО - Српска информатичка олимпијада

СМО - Српска математичка олимпијада

СФО - Српска физичка олимпијада

ДТИ - Државно такмичење из информатике

ДТР - Државно такмичење из рачунарства

ДТМ - Државно такмичење из математике

ДТФ - Државно такмичење из физике

БХОИ - БИХ информатичка олимпијада

РТИ - Републичко такмичење из информатике (Република Српска)

РМИ - Румунски мастер из информатике

ЕГОИ - Европска женска информатичка олимпијада

ЕГМО - Европска женска математичка олимпијада