Списак стипендиста 2020/2021.

Ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

РН - Рачунарске науке

РИ - Рачунарско инжењерство

 

Р. бр.

Име и презиме

Школа

Место

Такмичења

За студијски програм

1.

Михаило Трајковић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

Ђак генерације Рачунарске гимназије

2020. ДТИ, пласман

2020. ДТМ, пласман

2019. СИО, 3. награда

2019. ДТИ (А), 3. награда

2019. ДТМ (Б), 2. награда

2017. ДТМ (Б), 1. награда

2017. ДТИ (Б), учешће

РН или РИ

2.

Иван Јевтић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

2020. ДТИ(А), пласман

2020. ДТФ, пласман

2019. ДТФ, 3. награда

2019. ДТИ, учешће

2018. ДТФ, учешће

2017. ДТФ, 3. награда

2017. ДТИ, похвала

2017. ДТМ (Б), похвала

РН или РИ

3.

Владан Васић

Гимназија Пирот

Пирот

2020. ДТИ (Б), пласман

2019. ДТИ (Б), 2. награда

2019. ДТМ (Б), 3. награда

2019. ДТФ (фермионска кат.), 1. награда

2018. ДТМ (Б), 2. награда

2018. ДТФ (фермионска кат.), 1. награда

2018. ДТИ (Б), учешће

2017. ДТМ (Б), 2. награда

2017. ДТФ (фермионска кат.), 2. награда

РН или РИ

4.

Младен Пузић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2019. МИО, бронзана медаља

2019. БОИ, бронзана медаља

2019. РМИ, златна медаља

2019. СИО, 2. награда

2019. ДТИ (А), 1. награда

2018. БОИ, бронзана медаља

2018. РМИ, сребрна медаља

2018. СИО, 2. награда

2018. ДТИ (А), 2. награда

2017. РМИ, бронзана медаља

2017. СИО, 2. награда

2017. ДТИ (Б), 1. награда

2016. ДТИ (Б), 2. награда

РН или РИ

5.

Огњен Винчић

ЕТШ „Никола Тесла“, Београд

Београд

2020. ОТИ (Б), 1. награда

2019. ДТИ (Б), 2. награда

2019. ДТФ, учешће

2018. СИО, учешће

2018. ДТИ (Б), 2. награда

2018. ДТФ, учешће

РН или РИ

6.

Милан Митрески

Шеста београдска гимназија, Београд

Београд

2020. ДТМ (Б), пласман

2020. ДТФ (Бета категорија), пласман

2019. ДТФ (фермионска кат.), 3. награда

2019. ДТМ (Б) – Похвала

РИ

7.

Марко Никачевић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2020. ДТИ (А), пласман

2019. ДТИ (А), учешће

2018. СИО, 3. награда

2018. ДТИ (А), похвала

2017. ДТИ (Б), 3. награда

РН или РИ

8.

Владан Цвјетковић

ЈУ Гимназија, Градишка

Градишка

2020. Олимпијада Инополис, учешће

2019. БХОИ, учешће

2019. РТИ, 4. место

2018. МИО, учешће

2018. БХОИ, 4. место

2018. РТИ, 1. место

2017. МИО, учешће

2017. БХОИ, 4. место

2017. РТИ, учешће

РН или РИ

 

Позивају се ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 17.06.2020. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис

 

Ученици који су добили делимичну стипендију (попуст од 50%) за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

 

Р. бр.

Име и презиме

Школа

Место

Такмичења

За студијски програм

1.

Павле Продановић

ЕТШ „Никола Тесла“, Београд

Велика Моштаница

2020. ДТИ (Б), пласман

РН или РИ

2.

Филип Пајић

ЕТШ „Раде Кончар“, Београд

Степојевац

2020. ОТИ (Б), 3. награда

РН или РИ

3.

Алекса Прокић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

2020. ДТМ (Б), пласман

РН или РИ

4.

Михаил Јованоски

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

2020. ДТИ, пласман

РН или РИ

5.

Марко Јовичић

Гимназија „Свети Сава“, Пожега

Пожега

2019. ДТИ, учешће

РН или РИ

6.

Игор Антонијевић

ЕТШ „Никола Тесла“, Београд

Београд

2020. ДТИ (Б), пласман

РН или РИ

7.

Сава Ивковић

ЕТШ „Никола Тесла“, Београд

Београд

2020. ДТИ (А), пласман

РН или РИ

8.

Владимир Зељковић

Пета београдска гимназија, Београд

Београд

2020. ДТИ (Б), пласман

2019. ДТИ (Б), учешће

РН или РИ

9.

Андријана Дејковић

Гимназија „Светозар Марковић“, Ниш

Ниш

2017. ДТИ, учешће

РН или РИ

10.

Алекса Шубарановић

ЕТШ „Никола Тесла“, Београд

Београд

2020. ДТИ (Б), пласман

РН или РИ

11.

Душан Тишма

Девета гимназија “Михаило Петровић Алас”, Београд

Београд

2020. ДТИ, пласман

РН или РИ

12.

Радосав Попадић

ЕТШ „Никола Тесла“, Београд

Београд

2020. ДТИ (Б), пласман

2019. ДТФ (фермионска кат.), учешће

2018. ДТФ (фермионска кат.), учешће

РН или РИ

 

Позивају се ученици који су добили попуст од 50% за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 17.06.2020. године од 10 до 16 часова.  Документа потребна за упис

 

МИО - Међународна информатичка олимпијада

ММО - Међународна математичка олимпијада

МФО - Међународна физичка олимпијада

БОИ - Балканска информатичка олимпијада

БМО - Балканска математичка олимпијада

ЈБОИ - Јуниорска балканска информатичка олимпијада

ЈБМО - Јуниорска балканска математичка олимпијада

СИО - Српска информатичка олимпијада

СМО - Српска математичка олимпијада

СФО - Српска физичка олимпијада

ДТИ - Државно такмичење из информатике

ДТР - Државно такмичење из рачунарства

ДТМ - Државно такмичење из математике

ДТФ - Државно такмичење из физике

РТИ - Републичко такмичење из информатике (Република Српска)

БХОИ - БИХ информатичка олимпијада

РМИ - Румунски мастер из информатике