Списак стипендиста 2021/2022.

Ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

РН - Рачунарске науке

РИ - Рачунарско инжењерство

 

Р. бр.

Име и презиме

Школа

Место

Такмичења

За студијски програм

1.

Милутин Бачлија

Техничка школа у Пироту

Пирот

2021. СИО, учешће

2021. ДТИ (Б), 1. награда

2020. СИО, учешће

2020. ДТИ (Б), учешће

2019. ДТИ (Б), учешће

РН или РИ

2.

Марко Илић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2021. СИО, 2. награда

2021. ДТИ (А), 3. награда

2021. ДТФ (А), учешће

2020. СИО, учешће

2020. ДТИ (А), учешће

РН или РИ

3.

Страхиња Гроздић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2021. СИО, учешће

2021. СМО, похвала

2021. СФО, похвала

2021. ДТИ (А), учешће

2021. ДТМ (А), 3. награда

2021. ДТФ (А), 1. награда

2020. ДТИ (А), учешће

2020. ДТМ (А), похвала

2019. СМО, учешће

2019. СИО, учешће

2019. ДТИ (А), 3. награда

2019. ДТМ (А), 2. награда

2019. ДТФ (А), 2. награда

2018. СМО, похвала

2018. ДТМ (А), 2. награда

2018. ДТФ (А), похвала

РН или РИ

4.

Милош Милићев

Математичка гимназија, Београд

Београд

2021. ММО, члан екипе

2021. СМО, 2. награда

2021. ДТМ (А), 2. награда

2020. ММО, бронзана медаља

2020. БМО, сребрна медаља

2020. СМО, 1. награда

2020. ДТМ (А), 1. награда

2019. ММО, сребрна медаља

2019. БМО, златна медаља

2019. СМО, 1. награда

2019. ДТМ (А), 2. награда

2018. ЈБМО, златна медаља

2018. БМО, бронзана медаља

2018. ЈСМО, 1. награда

2018. СМО, 3. награда

2018. ДТМ (А), 1. награда

2018. ДТФ (А), 1. награда

РН или РИ

5.

Петар Пешкировић

Прва београдска гимназија, Београд

Београд

2019. ДТМ (Б), 3. награда

2018. ДТМ (Б), 2. награда

РИ

6.

Златко Голубовић

Прва крагујевачка гимназија

Крагујевац

2021. СИО, 3. награда

2021. СФО 3. награда

2021. ДТИ, 2. награда

2021. ДТФ, 2. награда

2021, ДТМ, учешће

2020. ДТИ, учешће

2020. ДТМ, учешће

2019. БФО, 2. награда

2019. ДТФ, 1. награда

2019. ДТМ, похвала

2019. ДТИ, учешће

2018. ДТИ, 3. награда

2018. ДТМ, 3. награда

2018. ДТФ, 1. награда

РН или РИ

7.

Вук Шијаковић

ЈУ СШЦ „Иво Андрић“

Вишеград

2021. БХОИ, учешће

2021. РТИ, 10. место

2021. РТМ, 8. место

2020. ДТИ, 4. место

2019. ДТИ, 14. место

2019. РТИ, 14. место

РН или РИ

8.

Сташа Ђорђевић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

Ђак генерације Рачунарске гимназије

РН или РИ

 

Позивају се ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 17.06.2021. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис

 

Ученици који су добили делимичну стипендију (попуст од 50%) за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

 

Р. бр.

Име и презиме

Школа

Место

Такмичења

За студијски програм

1.

Лука Јанковић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2021. ДТМ (А), учешће

РИ

2.

Урош Рајчић

Пожаревачка гимназија

Пожаревац

2021. ДТИ (Б), учешће

2020. ДТИ (Б), учешће

РИ

3.

Марко Боровићанин

Прва крагујевачка гимназија

Крагујевац

2021. ДТМ (А), учешће

2020. ДТМ (А), учешће

2018. ДТИ (Б), учешће

РИ

4.

Јован Брашанац

Прва крагујевачка гимназија

Крагујевац

2021. ДТМ (А), учешће

2021. ДТФ (А), похвала

2019. ДТМ (А), учешће

2019. ДТФ (А), похвала

2018. ДТМ (А), учешће

2018. ДТФ (А), похвала

РИ

5.

Анђелија Младеновић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

2021. ДТФ (Б), учешће

РИ

6.

Душан Обрадовић

Шабачка гимназија

Шабац

2018. ДТФ (Б), 3. награда

2018. ДТИ (Б), учешће

РИ

7.

Урош Аксентијевић

Прва крагујевачка гимназија

Крагујевац

2018. ДТИ (Б), учешће

РИ

8.

Александар Јовановић

X гимназија “Михајло Пупин”, Београд

Београд

2021. ДТИ (Б), учешће

2020. ДТИ (Б), учешће

2019. ДТИ (Б), учешће

РН или РИ

9.

Реља Алексић

Прва крагујевачка гимназија

Крагујевац

2021. ДТИ (А), учешће

2019. ДТИ (А), учешће

РН или РИ

10.

Димитрије Анџић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

2021. ДТИ (А), учешће

2018. ДТФ (Б), учешће

РН или РИ

11.

Лазар Кукољ

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

2021. ДТИ (А), учешће

2020. ДТИ (А), учешће

2019. ДТИ (А), учешће

2018. СИО, учешће

2018. ДТИ (Б), 2. награда

РН или РИ

12.

Давид Ђуретановић

Гимназија „Урош Предић“, Панчево

Панчево

2021. ДТМ (Б), учешће

2019. ДТМ (Б), учешће

РИ

13.

Лазар Савић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

2019. ДТФ (Б), похвала

2018. ДТФ (Б), 3. награда

2018. ДТМ (Б), учешће

РИ

14.

Елена Гаљак

Математичка гимназија, Београд

Београд

2020. ДТИ, пласман

РИ

 

Позивају се ученици који су добили попуст од 50% за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 17.06.2021. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис

 

МИО - Међународна информатичка олимпијада

ММО - Међународна математичка олимпијада

МФО - Међународна физичка олимпијада

БОИ - Балканска информатичка олимпијада

БМО - Балканска математичка олимпијада

БФО - Балканска физичка олимпијада

ЈБОИ - Јуниорска балканска информатичка олимпијада

ЈБМО - Јуниорска балканска математичка олимпијада

СИО - Српска информатичка олимпијада

СМО - Српска математичка олимпијада

СФО - Српска физичка олимпијада

ДТИ - Државно такмичење из информатике

ДТР - Државно такмичење из рачунарства

ДТМ - Државно такмичење из математике

ДТФ - Државно такмичење из физике

БХОИ - БИХ информатичка олимпијада

РТИ - Републичко такмичење из информатике (Република Српска)

РМИ - Румунски мастер из информатике