ВАЖНА ОБАВЕШТЕЊА 30.06.2020.

ПРИЈЕМНИ ИСПИТ ЈУЛИ 2020.

Пријемни испит из информатике за струковне студије биће одржан 14.7.2020. у 10h.

ИЗАБРАНИ СТИПЕНДИСТИ РАФ-А

Као и сваке године, Рачунарски факултет доделио је стипендије талентованим ученицима који су постигли запажене успехе на националним и међународним такмичењима из информатике, математике и физике. Циљ нам је да што већем броју талената омогућимо образовање које ће им отворити пут ка запослењу у врхунским домаћим и страним компанијама. Објављена је листа стипендиста за упис у школску 2020/2021. годину. Додељено је 8 пуних и 12 полустипендија за четворогодишње школовање на академским студијама РАФ-а. Матуранти који су добили пуне стипендије за бесплатно студирање као и они који су добили полустипендије могу се уписати до 17.06.2020. године.

КОНТАКТ

Од 18. маја секретаријат почиње да ради у просторијама Факултета од 9 до 17 часова (улаз Трг републике 5, V спрат), а комуникација је могућа и преко мејла sekretarijat@raf.rs.

ОНЛАЈН НАСТАВА У ВАНРЕДНОМ СТАЊУ

Да ли бисте платили 30 долара за водонепропусан Android смартфон?

Ако вам се икад десило да вам мобилни телефон падне, разбије се или потопи, Kyocera Wireless има решење за вас: два нова водонепропусна Android телефона, од којих је један ојачан, замишљена као први смартфони за купце који траже апарате по доступним ценама. Производи су најављени за америчко тржиште на прошлонедељној конференцији индустрије мобилних телефона CTIA у Лас Вегасу.

Нови модели су додаци Kyocerinoj линији телефона отпорних на воду Hydro. Ојачани Hydro XTRM је LTE телефон, за свега 30 долара; а Hydro Edge је за 3G мреже. Оба имају спецификације телефона средње класе, на пример са слабијом резолуцијом, или лошијом камером.

Извор: IT WORLD