ВАЖНА ОБАВЕШТЕЊА 27.05.2020.

СТИПЕНДИЈЕ

Овогодишње стипендије на Рачунарском факултету изузетно ће бити додељене на основу резултата такмичења и ове и претходних школских година. Све остале информације са сајта и даље важе.

ПРИЈЕМНИ ИСПИТИ

Датуми пријемних испита су померени.
Пријемни испит из математике биће одржан 19.6.2020. у 10h, а из информатике 20.6.2020. у 10h.

УБРЗАНА ПРИПРЕМНА НАСТАВА ЗА УПИС (МАТЕМАТИКА)

Убрзана припремна настава из математике одржаће се од 1. до 12. јуна 2020. паралелно, и онлајн и у просторијама Факултета, по избору полазника.

КОНТАКТ

Од 18. маја секретаријат почиње да ради у просторијама Факултета од 9 до 17 часова (улаз Трг републике 5, V спрат), а комуникација је могућа и преко мејла sekretarijat@raf.rs.

ОНЛАЈН НАСТАВА У ВАНРЕДНОМ СТАЊУ

31. мај 1926.

У Будимпешти (Мађарска) родио се  John Kemeny један од аутора BASIC-a . У својој 66-ој години, Kemeny је имао значајан утицај на историју рачунара, поготово током година док је био на Dartmouth колеџу, где је са Томасом Куртзом радио да се створи BASIC, програмски језик лак за употребу за његове студенте рачунарства. Кеменy је раније сарађивао са Џоном вон Њуманом ( John von Neumann) у Лос Аламосу (Нови Мексико) на пројекту Manhattan током Другог светског рата.