Diplomirao Andreja Žujković

Na Računarskom fakultetu u Beogradu danas je diplomirao student Andreja Žujković (38/03). Andreja je predstavio svoj rad na temu „Model informacionog sistema fakultetske biblioteke“. Mentor je prof. dr Branko Perišić.

U radu je objašnjen model sistema, primenjeni standardi i rešenja kao i sam koncept digitalnih biblioteka. Pored osnovnih funkcija – čuvanja podataka, administracije i konverzacije i klasifikacije i indeksiranja, detaljno je objašnjen UNIMARC standard. Ovaj standard, kreiran da pokrije sve vrste bibliotečke građe, jedini je globalno prihvaćen standard koji definiše logičku i fizičku strukturu bibliografskog zapisa. Nakon izlaganja Andreja je predstavio aplikaciju koja obavlja osnovne funkcije unosa, izmene i pretrage po ovom standardu. Primenjeno rešenje bazira se na Java programskom jeziku i Microsoft SQL Server-u.

Čestitamo Andreji i želimo puno uspeha u daljem obrazovanju i radu!

826-diplomirao-andreja-zujkovic