Diplomirao Nikola Todorović

U petak, 14. septembra na Računarskom fakultetu u Beogradu diplomirao je Nikola Todorović, student ovog fakluteta. Članove komisije činili su dr Dragan Šaletić i dr Dragan Urošević, ujedno i mentor. Odbrani su pored članova komisije prisustvovali i članovi porodice, prijatelji i kolege.

Nikola se u svom radu, pod nazivom „Primena tehnika veštačke inteligencije u prepoznavanju oblika na slikama“, bavio CAPTCHA testovima, optičkim prepoznavanjem karaktera i genetskim algoritmima.

Široj javnosti postao je poznat po učešću i uspesima na brojnim međunarodnim takmičenjima iz programiranja i informatike, kao što su Imagine Cup, 24h Extreme Challenge i ACM. Između ostalog, bio je i na praksi u Google-u.

Čestitamo Nikoli i želimo puno uspeha u daljem obrazovanju i radu!

821-diplomirao-nikola-todorovic