"RAF Open Tour" - обиласци школа

У току ове недеље, екипа Рачунарског факултета обишла је још три школе у Србији у наставку турнеје "RAF Open Tour" . У уторак смо били гости Крушевачке гимназије, а у среду Јагодинске гимназије и Машинско-електротехничке школе из Параћина, са којом је потписан протокол о сарадњи. Током прошле недеље, посетили смо ђаке Земунске гимназије и ЕТШ "Раде Кончар" из Београда.

Поред основних информација о факултету и упису, одржано је стручно предавање о рачунарским и мобилним мрежама, а заинтересовани ученици су упознати са семинаром за средњошколце који ће РАФ и ове године организовати у сарадњи са Техничком школом "Никола Тесла" из Шида. Школским библиотекама поклоњен је комплет рачунарске литературе, а своје примерке добили су и најактивнији ученици на презентацији.