Дипломирала Ана Тришовић

Ана Тришовић, студент РАФ-а, дипломирала је на смеру Рачунарске науке са радом на тему „Приказивач честичних судара у LHCb експерименту“. Одбрани дипломског рада присуствовали су ментор Снежана Поповић и Зоран Фидановски, члан комисије. Ана је као студент боравила у Европској организацији за нукреларна истраживања ЦЕРН, а један део свог рада тамо описала је у свом дипломском раду.

„Приказивач честичних судара у LHCb експерименту је едукативни програм за ученике средњих школа направљен у Европској организацији за нуклеарна истраживања CERN у Женеви у Швајцарској. Пројекат је имплементиран као самостална апликација у програмским језицима C++ и ROOT, где је ROOT платформа за анализу података развијена у CERN-у. У овом раду детаљно је објашњена архитектура и развој ове апликације, циљеви за њено развијање и исход вежби“ – образлаже Ана на почетку свог рада.

3503-diplomirala-ana-trisovic