Diplomirao Bojan Poznanović

Student Bojan Poznanović odbranio je diplomski rad na temu Informacioni sistem energetike lokalne samouprave – na primeru javnih zgrada grada Beograda. Odbrani su prisustvovali mentor, dr Snežana Popović, i član komisije, dr Dragan Miletić.

„Informacioni sistem energetike grada Beograda na osnovu prikupljenih podataka o potrošnji svih oblika energija i energenata omogućava veliki broj različitih analiza na osnovu kojih se sa velikom tačnošću mogu predviđati buduće potrebe i potrošnja na teritoriji grada Beograda. Time se obezbeđuje pouzdanost i sigurnost u snabdevanju energentima, sprečavaju potencijalne nestašice i restrikcije u kriznim situacijama, odnosno, obezbeđuju upravljanje rizicima (poremećaji na tržištu energentima, izrazito hladne zime, sušni periodi koji ne obezbeđuju dovoljnu hidroakumulaciju, itd…) i planiraju adekvatna finansijska sredstva za optimalno funkcionisanje energetskog tržišta grada Beograda, tj. lokalne samouprave.“ – zaključuje Bojan u svom radu.

Fotografije sa odbrane možete pogledati u galeriji.

4118-diplomirao-bojan-poznanovic