РАФ на Електријади 2017

Међународни сусрет студената електротехнике и рачунарства, 57. Електријада, одржана је од 20. до 25. маја 2017. године у Будви. РАФ је ове године други пут учествовао, у конкуренцији факултета са простора бивше Југославије.
Укупно 17 факултета такмичило се у научним дисциплинама, а то су:

Електротехнички факултет Београд,
Факултет електротехнике и рачунарства Загреб,
Електротехнички факултет Сарајево,
Електротехнички факултет Бања Лука,
Факултет техничких наука Нови Сад,
Електронски факултет Ниш,
Рачунарски факултет Београд,
Факултет електротехнике у Тузли,
Електротехнички факултет Источно Сарајево,
Факултет за електротехнику и информационе технологије Скопје,
Техничко велеучилиште у Загребу,
Факултет електротехнике, рачунарства и информацијских технологија Осијек,
Факултет електротехнике, стројарства и бродоградње Сплит,
Факултет техничких наука Чачак,
Факултет организације и информатике у Вараждину,
Технички факултет Ријека,
Технички факултет Битола.

Рачунарски факултет су представљале две екипе и три индивидуална такмичара у такмичењу из информатике, две екипе у такмичењу из објектно-оријентисаног програмирања, и по једна екипа из физике, математике 1 и математике 2.
У такмичењу из информатике, прва екипа РАФ-а освојила је 3. место и тиме остварила запажен резултат. Из објектно оријентисаног програмирања екипа РАФ-а била је на 10. месту, математике 1 на 4. месту, математике 2 на 7., и физике на 5. месту. У индивидуалној конкуренцији, медаље су освојили Никола Јовановић и то 2. место из информатике и Лука Вукелић 2. место из математике 1. Такође сјајне резултате остварили су Душан Здравковић освојивши 4. и Лука Вукелић 8. место из информатике.

У укупном пласману у научним дисциплинама РАФ је освојио 7. место.

РАФ је једини приватни факултет који је учествовао на Електријади од њеног оснивања.
Формат оба такмичења је јако сличан начину на који се ове области обрађују на електротехничким факултетима и стога су студенти РАФ-а, који су се први пут сусрели са таквим проблемима, остварили итекако добар резултат.
РАФ ће наставити да подржава учешће својих студената на Електријади, како у ових пет, тако и у другим областима у којима студенти стичу знање на Факултету. Очекујемо још боље резултате у следећим годинама.

RAF1 RAF1 RAF3
RAF4 RAF5 RAF6