РАФ-овци на такмичењу из машинског учења у организацији EESTEC-a

У Научно-технолошком парку у Београду 08. и 09. априла одржано је двадесетчетворочасовно такмичење из области машинског учења у организацији Београдског локалног комитета Удружења студената електротехнике Европе (EESTEC). Циљ је био развити и имплементирати алгоритам за детекцију лица у реалном времену на појединачним сликама, а затим искористити класификатор за појединачне слике за детекцију свих лица на сликама које поседују већи број лица.

На такмичењу је учествовало укупно 8 изабраних екипа. Прво место освојила је екипа "Mr. Human" коју су чинили Алекса Марушић, Никола Јовановић, Никола Павловић. Друго место на такмичењу освојила је екипа "MLN" у саставу: Милутин Церовић (РАФ), Лука Лопушина (РАФ), Невена Шишић (МАТФ), док је екипа "Raf propagation" коју су чинили Јована Тодоровић (РАФ), Слађан Кантар (РАФ) и Станко Ковачевић (РАФ) освојила треће место.

Рачунарски факултет Рачунарски факултет 011-33-48-079