Одржано финале такмичења RAF Challenge 2018

Финале десетог информатичког такмичења за ученике средњих школа "RAF Challenge 2018", које организују Друштво математичара Србије и Рачунарски факултет из Београда одржано је 17.03.2018. године на Рачунарском факултету. Ученици су се такмичили у три категорије, а пристигло је преко 120 радова. У првој категорији је задатак био направити презентацију/анимацију на тему "Примена рачунарства у савременој медицини", друга, где су ученици на тему "Иновативна примена софтвера у едукацији" могли да направе видео игру или апликативни програм и задатак у трећој категорији био је направити видео и аудио материјал на тему "Град". На финале такмичења позвано је 33 средњошколца из Србије, а најбољи су освојили вредне награде.

Награђени у I категорији:

I место: Милош Милошевић, Електротехничка школа "Никола Тесла", Београд - Награде: таблет (ЦЕТ), курс "Web developer" или замена за стручну литературу (ЦЕТ), једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера” (Свет компјутера),

II место: Јефимија Најдић, Гимназија "Бора Станковић", Врање - Награде: путовање (Сателит група), Нортон антивирус (РСД),

III место: Огњен Стевановић, Електротехничка и грађевинска школа "Никола Тесла", Јагодина - Награде: екстерни хард диск (ЦЕТ), Нортон антивирус (РСД).

Награђени у II категорији:

I место: Немања Радоичић, Средња техничка школа "Никола Тесла", Сремска Митровица - Награде: лаптоп (ЦЕТ), курс "Web developer" или замена за стручну литературу (ЦЕТ), једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера” (Свет компјутера),

II место: Марко Максимовић, Техничка школа, Чачак - Награде: мобилни телефон (ЦЕТ), Нортон антивирус (РСД),

III место: Вељко Лукић, Техничка школа "9. мај", Бачка Паланка - Награде: JAVA основни курс или замена за стручну литературу (ЦЕТ), Нортон антивирус (РСД).

Награђени у III категорији:

I место: Никола Пауновић, Гимназија у Обреновцу, Обреновац - Награде: таблет (ЦЕТ), курс "Web developer" или замена за стручну литературу (ЦЕТ), једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера” (Свет компјутера),

II место: Вукашин Цветковић, Електротехничка школа "Мија Станимировић", Ниш - Награде: графичка табла (ЦЕТ), Нортон антивирус (РСД),

III место: Љубица Марковић, Гимназија "Вук Караџић", Београд  - Награде: курс "Web developer" или замена за стручну литературу (ЦЕТ), Нортон антивирус (РСД).

Школе које су мотивисале ученике да се пријаве у великом броју на RAF Challenge награђене су комплетима компјутерске литературе, а то су:

Медицинска школа "Стевица Јовановић", Панчево

Књажевачка гимназија, Књажевац

Електротехничка школа "Никола Тесла", Београд

Такмичење су подржале и компаније које су обезбедиле велики фонд награда за све финалисте. Генерални спонзор такмичења компанија ЦЕТ, медијски спонзор часопис "Свет компјутера", затим: Сателит група, RSD и Порталибрис. Такмичење су медијски подржали и портали iSerbia, Канцеларија за младе града Београда, Канцеларија за младе општине Пријепоље и Канцеларија за младе Нови Пазар.

Награђени такмичари у I категорији – Огњен Стевановић, Јефимија Најдић и Милош Милошевић

Награђени такмичари у II категорији – Марко Максимовић, Вељко Лукић и Немања Радоичић

Награђени такмичари у III категорији – Вукашин Цветковић, Љубица Марковић и Никола Пауновић

Рачунарски факултет Рачунарски факултет 011-33-48-079