Студенткиње Рачунарског факултета на конференцији "Дан Oracle Академије"

Конференција "Дан Oracle Академије" одржана је 19. априла 2019. године у хотелу Хилтон у Београду. Конференцију је отворио Владимир Кнежевић, директор компаније "Oracle Srbija & Crna Gora". Међу предавачима су били Љиљана Кркић, менаџер програма Oracle Академије, Мина Мићановић, стручњак у области Cloud пословања, Александар Борисављевић, директор организације EdTech-Центар за Западни Балкан.

2019_Dan_OA_05.jpg

Излагање на овој конференцији имале су бивше ученице Рачунарске гимназије, а сада студенткиње Рачунарског факултета у Београду, Дејана Мандић и Јелена Ђоковић. Током школовања у Рачунарској гимназији Јелена и Дејана су стекле професионални сертификат "Database Foundations Certified Junior Associate" , Oracle Универзитета који је изузетно цењен у компанијама које се баве информационо-комуникационим технологијама. Сви програми Oracle Академије доступни су ученицима Рачунарске гимназије кроз редовну наставу и секције, а могу се полагати испити за стицање професионалних сертификата. Програми Oracle Академије баве се базама података и програмирањем у програмском језику Јава.

2019_Dan_OA_03.jpg

2019_Dan_OA_01.jpg