Студенти Рачунарског факултета једини из Србије на информатичком такмичењу у Белорусији

Студенти Рачунарског факултета у Београду били су једини учесници из Србије на међународном информатичком такмичењу BSUIR 2019, одржаном на Белоруском државном универзитету у Минску у  Белорусији. Тим под називом "Thanks to MDCS" кога чине студенти Рачунарског факултета у Београду: Алекса Плавшић, Алекса Милисављевић и Владимир Миленковић студент Cambridge универзитета, први пут су учествовали на овом такмичењу и постигли завидни резултат освојивши трећу награду у веома оштрој конкуренцији. На ово престижно такмичење које се одржава девети пут студенти Рачунарског факултета отишли су уз подршку Microsoft-а.

У квалификацијама је било 300 тимова, а у финалу 44 такмичарска тима. Током пет сати тимови окупљени, свако око свог рачунара решавали су 11 алгоритамских задатака. Поред тима са Рачунарског факултета у Београду као јединог представника из Србије, учествовали су тимови из Белорусије, Русије, Украјине, Таџикистана и Летоније.

photo_2019.jpg

Рачунарски факултет Рачунарски факултет 011-33-48-079