Алекса Плавшић на престижном информатичком такмичењу CODEIT освојио је треће место

Алекса Плавшић студент Рачунарског факултета освојио је треће место у сениорској конкуренцији на престижном међународном такмичењу из програмирања CODEIT одржаном у Софији. Поред Алексе такмичари из Србије били су: Душко Обрадовић, професор сомборске гимназије, Виктор Лучић, ученик четвртог разреда сомборске гимназије и Немања Мајски, ученик седмог разреда основне школе из Сомбора који је у јуниорској конкуренцији освојио треће место. Резултати које су наши такмичари постигли су највећи успех српских тимова на овом традиционалном такмичењу. О каквом успеху је реч, сведочи и чињеница да је од укупно 17 финалиста у Софији, Србија имала четири представника, а да се за место у финалу од октобра до маја, борило чак 183 учесника из 19 земаља. Одлазак наших програмера у Софију спонзорисао је Microsoft Razvojni Centar Srbija, који већ више од 10 година на различите начине подржава учешће наших најталентованијих ученика и студената на бројним међународним такмичењима.

Рачунарски факултет Рачунарски факултет 011-33-48-079