Студент Милош Весовић одбранио је дипломски рад на тему „Куповина мобилним телефоном“

Студент Рачунарског факултета Милош Весовић је 20. августа 2021. године одбранио дипломски рад на тему Куповина мобилним телефоном пред комисијом коју су чинили ментор, др Милан Видаковић и члан, др Бојана Димић Сурла.
Плаћање QR кодом је бесконтактни начин плаћања код кога се плаћање врши скенирањем QR кода из мобилне апликације. Ово је алтернатива електронском трансферу средстава на продајном месту помоћу платног терминала. Овим се избегава већи део инфраструктуре која је традиционално повезана са електронским плаћањем, попут платних картица, платних мрежа, платних терминала и трговачких рачуна. Да би користили плаћање QR кодом, потрошачи скенирају QR код који приказује трговац са својим телефонима да би платili своју робу. Они уносе износ који морају да плате и на крају предају. Ово је сигурнији метод одсуства kartice од других – наведено је у уводу.
У закључку свог рада, Милош је истакао следеће:

Апликација овог типа умногоме олакшава куповину и продају услуга, јер се трансакција извршава брзо и једноставно. Овај систем плаћања повећава сигурност тј. спречава крађу новца јер се губи потреба ношења истог. Данас већина људи има паметне телефоне, па није потребно куповати било шта додатно од опреме да би се апликација користила, те због свих наведених разлога овакве апликације представљају будућност модерног живота.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.

6439-student-milos-vesovic-odbranio-je-diplomski-rad-na-temu-kupovina-mobilnim-telefonom