Student Miloš Vesović odbranio je diplomski rad na temu „Kupovina mobilnim telefonom“

Student Računarskog fakulteta Miloš Vesović je 20. avgusta 2021. godine odbranio diplomski rad na temu Kupovina mobilnim telefonom pred komisijom koju su činili mentor, dr Milan Vidaković i član, dr Bojana Dimić Surla.
Plaćanje QR kodom je beskontaktni način plaćanja kod koga se plaćanje vrši skeniranjem QR koda iz mobilne aplikacije. Ovo je alternativa elektronskom transferu sredstava na prodajnom mestu pomoću platnog terminala. Ovim se izbegava veći deo infrastrukture koja je tradicionalno povezana sa elektronskim plaćanjem, poput platnih kartica, platnih mreža, platnih terminala i trgovačkih računa. Da bi koristili plaćanje QR kodom, potrošači skeniraju QR kod koji prikazuje trgovac sa svojim telefonima da bi platili svoju robu. Oni unose iznos koji moraju da plate i na kraju predaju. Ovo je sigurniji metod odsustva kartice od drugih – navedeno je u uvodu.
U zaključku svog rada, Miloš je istakao sledeće:

Aplikacija ovog tipa umnogome olakšava kupovinu i prodaju usluga, jer se transakcija izvršava brzo i jednostavno. Ovaj sistem plaćanja povećava sigurnost tj. sprečava krađu novca jer se gubi potreba nošenja istog. Danas većina ljudi ima pametne telefone, pa nije potrebno kupovati bilo šta dodatno od opreme da bi se aplikacija koristila, te zbog svih navedenih razloga ovakve aplikacije predstavljaju budućnost modernog života.

Fotografije sa odbrane dostupne su u galeriji.

6439-student-milos-vesovic-odbranio-je-diplomski-rad-na-temu-kupovina-mobilnim-telefonom