Студент Рачунарског факултета Срђан Обрадовић одбранио је дипломски рад на тему „BSuite као алат за евалуацију перформанси алгоритама учења са подстицајем“

Студент Рачунарског факултета Срђан Обрадовић је 08. марта 2021. године одбранио дипломски рад на тему „BSuite као алат за евалуацију перформанси алгоритама учења са подстицајем“ пред комисијом коју су чинили: ментор др Немања Илић и члан др Јелена Васиљевић.
„Учење са подстицајем је популарна парадигма за секвенцијално доношење одлука при одређеним неизвесностима унутар поставки које укључују интеракцију између делујућег магента и окружења. Ово поље је скоро доживело нову ренесансу у заједници која се бави машинским учењем, великим делом захваљујући успесима DeepMind тима чији су алгоритми побеђивали људе и друге алгоритме у популарним играма Го, шах, као и у бројним Atari играма. Поред играња игрица, учење са подстицајем има бројне друге примене. Неке од најутицајнијих укључују алгоритме за самосталну вожњу аутомобила, аутоматизацију у прехрамбреној индустрији, медицини, финансијском сектору и другим“.
Фотографије са одбране налазе се у галерији.

6236-student-srdan-obradovic-odbranio-je-diplomski-rad-na-temu-xa-bs-xa-xa-uite-xa-kao-alat-za-evaluaciju-performansi-algoritama-ucenja-sa-podsticajem