Дипломирали Урош Кркић и Радивоје Поповић

Студенти Урош Кркић и Радивоје Поповић дипломирали су на Рачунарском факултету у петак 27. јуна 2008. године. Они су бранили радове на тему steaminga коришћењем Java media framework-a (JMF): „Имплементација audio streamingа употребом ЈMF“ (Поповић), односно „Имплементација видео streamingа употребом ЈМF“ (Кркић). Студентима је ментор био др Милан Видаковић. У радовима се разматра audio, односно видео streaming употребом ЈМФ у мрежном окружењу. Пренос се обавља коришћењем instant messaging програма RLM (RAF Lan Messenger), који је развијен за потребе израде дипломског рада. ЈМF као библиотека обезбеђује АPI за имплементацију преноса audio/видео садржаја уз RTP, RTCP и UDP. Серверска компонента је реализована помоћу Јава-е и MySQL-а.

Фотографије можете погледати у галерији.

985-diplomirali-uros-krkic-i-radivoje-popovic