Student Uroš Terzić odbranio je diplomski rad na temu „Razvoj online platforme za rezervaciju smeštaja korišćenjem Laravel radnog okvira“

Student Računarskog fakulteta Uroš Terzić je u sredu, 6. marta 2024. godine odbranio diplomski rad na temu Razvoj online platforme za rezervaciju smeštaja korišćenjem Laravel radnog okvira pred komisijom koju su činili mentor dr Snežana Popović i član dr Nemanja Radosavljević.

U uvodu svog rada Uroš je istakao sledeće:

U današnjem digitalnom dobu, sve veći broj ljudi koristi internet za obavljanje različitih aktivnosti, uključujući i rezervaciju smeštaja. U skladu sa tim, razvoj aplikacija za rezervaciju smeštaja postao je ključan za olakšavanje procesa planiranja putovanja i boravka. U tom kontekstu, Laravel, popularan PHP framework, pruža izvanredne mogućnosti za brzo i efikasno kreiranje robustnih aplikacija

U ovom radu detaljno smo istražili proces razvoja Laravel aplikacije za rezervaciju smeštaja, koristeći pristup baziran na MVC arhitekturi i moderne tehnike veb razvoja. Kroz analizu različitih komponenti Laravel frameworka, uključujući rutiranje, kontrolere, autentikaciju i autorizaciju, Eloquent ORM, kao i Blade templating sistem, stekli smo dubok uvid u način na koji Laravel olakšava izgradnju kompleksnih veb aplikacija. – zaključio je Uroš.

Fotografije sa odbrane dostupne su u galeriji.