Amazon -ova nova obrazovna alatka pomaže učenicima da bolje pišu

Nastavni plan i program zasnovan na oblaku obuhvata i svojstva kao što je instruktor pisanja. Kompanija Amazon ulaže velike napore da pronađe svoje mesto na polju obrazovanja od 2013. godine, kad je preuzela TenMarks, koja kao inovativna kompanija pomaže roditeljima i nastavnicima da pojednostave plan i program da bi ga učenici lakše savladali. Do sada su pomoć pružali u oblasti matematike. Amazon je danas predstavio TenMarks Writing, softverski program zasnovan na oblaku koji će pomoći učenicima od 4. do 6. razreda da postanu bolji pisci. Među mnogim svojstvima koja učenici mogu koristiti, nalazi se i instruktor pisanja koji ih vodi kroz ceo proces stvaranja priče, od početne verzije do uređivanja u realnom vremenu sa svojim nastavnikom. U međuvremenu, nastavnici mogu da koriste Teacher View da bi ostavili komentare или predloge u esejima i ostalim oblicima pisanih tekstova koje je učenik napisao. Kompanija Amazon kaže da je najvažnije napraviti nastavni program koji će biti zabavan i zanimljiv da bi učenici mogli da izaberu kako žele da pišu o nekoj temi koristeći Bursts. Što se tiče tekstualnih poruka, mogu da zamisle da dve osobe razgovaraju. Sve to će pomoći da se učenici osećaju opušteno pre nego što počnu da pišu. Od danas, škole mogu da kupe program TenMarks Writing po ceni od 4 dolara po učeniku za godinu dana. Pošto je program namenjen učenicima od 4. do 6. razreda, kompanija kaže da će se uskoro pojaviti i softver za 7. i 8. razred.

4511-xa-amazon-xa-ova-nova-obrazovna-alatka-pomaze-ucenicima-da-bolje-pisu