Sony želi da digitalizuje podatke o obrazovanju pomoću blockchain-a

Danas je kompanija Sony izjavila da je završila razvoj digitalnog sistema za skladištenje i upravljanje podacima o obrazovanju pomoću blockchain- a. Japanska firma pokušava da komercijalizuje proizvod sledeće godine u saradnji sa odabranim obrazovnim institucijama. Pre osamnaest meseci kompanija je odlučila da iskoristi tehnologiju blockchain kao centralizovanu lokaciju u kojoj bi pohranjivala podatke o obrazovanju, kao što su zvanja, diplome, testovi i slično u obliku neke vrste digitalizovane knjige. Kompanija kaže da na taj način želi da spreči prevare i omogući trećoj strani da dođe do podataka kad želi da uputi poziv za razgovor za posao или procenu kandidata. Tako bi se unapredio postojeći postupak skladištenja podataka o obrazovanju kandidata u pojedinačnim obrazovnim institucijama i njihovog deljenja putem poruka elektronske pošte или uobičajenih pisama. Novi sistem zasnovan na tehnologiji blockchain omogućio bi okupljanje podataka iz različitih obrazovnih institucija na jednom mestu, što bi olakšalo deljenje i praćenje podataka kandidata.

Na primer, u saradnji sa univerzitetima i višim školama, svi obrazovni podaci kandidata bili bi deo njihovog profila u sistemu i dostupni trećim stranama kad se kandidati prijavljuju za posao или kad žele da nastave obrazovanje. Osim olakšanog deljenja podataka, skupovi skladištenih podataka mogli bi se analizirati pomoću veštačke inteligencije koja bi omogućila povratne informacije koje bi pomogle obrazovnim institucijama da unaprede svoj rad. Za sada, sve je na nivou teorije i testiranja sledeće godine. Sistemom upravlja Sony Global Education, a zasnovan je na IBM Blockchain- u koji koristi IBM oblak i okvir The Linux Hyperledger Fabric 1.0. Kompanija veruje da je upotrebu projekta moguće proširiti i na ostale oblasti upravljanja digitalnim objektima, uključujući i internet stvari, logistiku, digitalne sadržaje, nekretnine i, naravno, kripto-valute.

4495-xa-sony-xa-zeli-da-digitalizuje-podatke-o-obrazovanju-pomocu-blockchain-a