Збирка задатака за припрему пријемног испита из математике

6130-zbirka-zadataka-za-pripremu-prijemnog-ispita-iz-matematike-na-racunarskom-fakultetu

Књига је првенствено намењена будућим студентима Рачунарског факултета у Београду, као и будућим бруцошима других сродних факултета за припрему пријемног испита из математике за упис на факултет.

Материјал изложен у збирци у складу је са планом и програмом гимназија и техничких школа. Садржај збирке је подељен у тринаест поглавља. Свако поглавље, односно одговарајући одељак садржи подсетник са кратким прегледом дефниција и теорема потребних за решавање задатака.

Збирка садржи 873 репрезентативна задатка чијим решавањем це будући студенти обновити средњошколско градиво и припремити се за успешно похађање факултетске наставе.