Студент Марко Радишић одбранио је дипломски рад на тему „Унапређивање управљања пословањем коришћењем интегрисаног информационог система Majkrosoft Dajnamiks 365 Biznis Central“

Студент Рачунарског факултета Марко Радишић је у четвртак, 11. октобра 2023. године одбранио дипломски рад на тему Унапређивање управљања пословањем коришћењем интегрисаног информационог система Majkrosoft Dajnamiks 365 Biznis Central пред комисијом коју су чинили ментор др Душан Вујошевић и члан др Бојана Димић Сурла.

У уводу свог рада Марко је истакао следеће:

У данашњем глобализованом пословном окружењу, организације се суочавају са све већим изазовима у управљању ресурсима и процесима. Да би ефикасно одговорили на те изазове, многе компаније користе Enterprise Resource Planning (ERP) системе.

ERP системи су централизовани софтверски алати који омогућавају интеграцију и аутоматизацију различитих пословних функција као што су финансије, набавка, продаја, складиштење и многе друге. Ови системи играју кључну улогу у унапређењу оперативне ефикасности и доношењу информисаних одлука.

Majkrosoft Biznis Centrala 365 представља свеобухватну платформу која комбинује функционалности за управљање ресурсима предузећа и управљање односима са купцима, чиме пружа холистичко решење за ефикасно вођење кључних аспеката пословних операција. Његове главне компоненте обухватају управљање финансијама, ланцом снабдевања, продајом и маркетингом, као и управљање људским ресурсима, пружајући организацијама свеобухватан увид у њихове операције и омогућавајући унапређено доношење одлука и стратегијско планирање. – закључио је Марко.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.