Студент Никола Анастасијевски одбранио је дипломски рад на тему „Имплементација електронске поште употребом Angular и Spring окружења“

Студент Рачунарског факултета Никола Анастасијевски је у понедељак, 4. децембра 2023. године одбранио дипломски рад на тему Имплементација електронске поште употребом Angular и Spring окружења пред комисијом коју су чинили ментор др Милан Видаковић и члан др Бојана Димић Сурла.

У уводу свог рада Никола је истакао следеће:

Циљ рада је имплементација апликације за е-mail користећи програмски језик Java и MySQL базу података, као и једноставан сервис е-поште, на страни сервера. Angular framework се користи на клијенту и REST API за комуникацију између Angular апликације и Java сервера. Пројекат има за циљ да демонстрира све споменуте технологије, коришћене заједно за развој апликације.

Циљ имплементације био је размена порука путем е-поште, као и опис технологија које се користе за развој апликације. Сервис е-поште омогућава пријаву постојећих корисника, али и регистрацију нових корисника на систем. Корисници могу примати и слати е-поруке. Поред тога, могу и означити омиљене поруке, као и прегледати непослате поруке.

За одговор на питање може ли се пројекат користити на тржишту неопходна је дубља процена тржишта. Остало је још много тога да се унапреди пројекат како би нашао примену на тржишту. Функционална апликација за е-пошту представља основу, али су могућа следећа побољшања: боља структура, дизајн и општа употребљивост апликације, као и већи број функција апликације (више метрика за процену резултата е-поште, нови начини регистрације контаката, управљање листама контаката). – закључио је Никола.