Студенткиња Ања Ивановић одбранила је дипломски рад на тему „Учлањивање у теретану и резервација тренинга“

Студенткиња Рачунарског факултета Ања Ивановић је у понедељак, 11. септембра 2023. године одбранила дипломски рад на тему Учлањивање у теретану и резервација тренинга пред комисијом коју су чинили ментор мр Милош Милосављевић и члан др Снежана Поповић.

У уводу свог рада Ања је истакла следеће:

У данашњем свету, здрав животни стил постаје све важнији аспект за већину људи. Све већи број појединаца схвата значај физичке активности и редовног вежбања за одржавање здравља, кондиције и доброг расположења. Теретане су постале популарно место где људи могу посветити време и пажњу свом телесном развоју, достизању својих фитнесс циљева и побољшању општег стања.

Међутим, очигледан је изазов за теретане пружити квалитетно корисничко искуство и ефикасно управљати чланствима и тренинг резервацијама. Традиционални папирни обрасци или ручно вођење евиденције могу бити непоуздани, неефикасни и подложни грешкама. Управо у овом контексту, дигитални интерфејс и софтверско решење које омогућава једноставно учлањивање и резервисање термина постају драгоцени ресурси за теретане и њихове чланове.

У овом дипломском раду проведена је анализа, дизајн и имплементација апликације за заказивање тренинга и регистрацију у теретану. Кроз истраживање и развој ове апликације, остварени су следећи резултати и сазнања:

Развијена је функционална апликација за заказивање тренинга и регистрацију у теретану која омогућава корисницима једноставно претраживање, одабир и заказивање тренинга према својим преференцијама и расположивости.

Имплементиран је систем за регистрацију нових корисника, управљање корисничким профилима, преглед претходних заказаних тренинг. – закључила је Ања.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.