Студент Алекса Дачић одбранио је дипломски рад на тему „Компонента за аутоматизацију контроле увоза података“

Студент Рачунарског факултета Алекса Дачић је у петак, 5. јула 2024. године одбранио дипломски рад на тему Компонента за аутоматизацију контроле увоза података пред комисијом коју су чинили ментор др Бојана Димић Сурла и члан др Милан Видаковић.

У уводу свог рада Алекса је истакао:

У данашње време веб апликације раде са великим бројем података. Неке од тих апликација захтевају доступност података који су припремљени од стране корисника, администратора система или тима који се бави развојем апликације. На примеру апликације информативно-научног карактера која служи за преглед речника једног језика, потребно је обезбедити да подаци који чине речник буду доступни. У овом раду ће бити представљено како урадити увоз тих података у базу апликације на брз и ефективан начин, без занемаривања бизнис логике апликације.

Увођење компоненте за увоз података у апликацију „Вокабулар“ пружа следеће предности:
● Аутоматизација процеса увоза података елиминише потребу за ручним уносом, штедећи време и ресурсе.

Валидација података током увоза смањује могућност грешака, обезбеђујући висок квалитет увезених информација.
Компонента је дизајнирана тако да подржава различите формате фајлова и може се лако прилагодити специфичним потребама апликације.
● Детаљни извештаји о увозу омогућавају корисницима да брзо идентификују и реше проблеме, осигуравајући континуирану поузданост система.

Компонента за аутоматизацију контроле увоза података представља алат који значајно унапређује управљање подацима у софтверским апликацијама. Имплементација у апликацији „Вокабулар“ демонстрира њену практичну вредност и доприноси ефикасности и поузданости целокупног система. – закључио је Алекса.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.