Студент Алекса Грзинчић одбранио је дипломски рад на тему „Backrooms-Afterlife“

У свом раду Алекса је истакао следеће:

„Backrooms-Afterlife” је 3Д анимација са мало елемената праве и реалне слике. Представља својеврсни кратки филм у жанру хорора пронађеног снимка и током целокупног свог трајања је у првом лицу из перспективе главног актера. Рад је инспирисан углавном просторима и призорима које сам ја лично сањао, а сама естетика је под утицајем популарног тренда на Интернету у последње време, а у питању су такозвани лиминални простори (гранични,прелазни простори, простори који спајају) као и „Backrooms” creepypasta-e (creepypasta је постао свеобухватни назив за страшне приче и легенде које људи деле на Интернету).