Студент Александар Бојовић одбранио је дипломски рад на тему „Функционалности и примена Next Generation Firewall-а“

Студент Рачунарског факултета Александар Бојовић је у петак, 6. септембра 2024. године одбранио дипломски рад на тему Функционалности и примена Next Generation Firewall-а пред комисијом коју су чинили ментор др Немања Радосављевић и члан др Снежана Поповић.

У уводу свог рада Александар је истакао следеће:

У савременом дигиталном добу, сајбер безбедност је постала један од најважнијих аспеката ИТ инфраструктуре. Дигитални пејзаж се стално мења, са новим претњама које се појављују готово свакодневно. Овај рад истражује развој и имплементацију Next Generation Firewall-а (NGFW), са посебним фокусом на решења која пружа Palo Alto Networks.

Next Generation Firewall-и, на челу са Palo Alto Networks моделима, значајно су еволуирали од свог настанка, трансформишући се од радиционалних мрежних баријера у софистициране сигурносне платформе које имају кључну улогу у савременим стратегијама одбране мреже. – закључио је Александар.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.