Студент Богдан Селечанин одбранио је дипломски рад на тему „Квиз Слагалица“

Студент Рачунарског факултета Богдан Селечанин је у четвртак, 12. септембра 2024. године одбранио дипломски рад на тему Квиз Слагалица пред комисијом коју су чинили ментор др Снежана Поповић и члан др Немања Радосављевић.

У уводу свог рада Богдан је истакао следеће:

„Слагалица“ је један од најпознатијих ТВ квизова у Србији, који се емитује од 1993. године. Овај квиз је постао део популарне културе због својих занимљивих игара које тестирају знање, логику И брзину размишљања. Квиз се састоји од неколико игара као што су „Слагалица“, „Мој Број“, „Корак по корак“, „Скочко“, „Спојнице“, „Ко Зна Зна“ и „Асоцијације“, а свака од њих пружа другачији изазов и тражи различите вештине од играча.

Развој апликације „Слагалица“ успешно комбинује забаву и учење кроз различите квиз игре као што су „Слагалица“, „Мој Број“, „Скочко“ „Ко Зна Зна“ и „Асоцијације“ Кроз ове игре, корисници не само да се забављају, већ и развијају своје вештине и знање из разних области. Апликација је направљена користећи Python и PyQt библиотеку, што је пружило добру основу за учење и примену програмерских вештина. – закључио је Богдан.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.