Студент Богдан Стојадиновић одбранио је дипломски рад на тему „Оптимизација корисничког искуства кроз интеграцију четботова на платформи веб сајтова“

Студент Рачунарског факултета Богдан Стојадиновић је у четвртак, 14. марта 2024. године одбранио дипломски рад на тему Оптимизација корисничког искуства кроз интеграцију четботова на платформи веб сајтова пред комисијом коју су чинили ментор др Јелена Васиљевић и члан др Душан Вујошевић.

У уводу свог рада Богдан је истакао следеће:

У светлу значајних технолошких трансформација током последњих деценија, информационе технологије су фундаментално преобликовале нашу свакодневицу, постављајући нове стандарде у начину интеракције између људи и дигиталних платформи. У овом динамичном контексту, четботови, вештачки ентитети чија је сврха симулација људског разговора, играју кључну улогу као есенцијални фактор у унапређењу различитих аспеката корисничког искуства, не само на веб сајтовима већ и у ширем дигиталном екосистему.

Укупно гледано, сам закључак јесте да интеграција четботова на веб сајтовима представља важан корак ка унапређењу корисничког искуства и ефикасности пословања. Међутим, како би се максимално искористиле предности ове технологије, компаније ће морати да пажљиво планирају, имплементирају и континуирано унапређују своје четбот системе у складу са најновијим технолошким трендовима и корисничким потребама. – закључио је Богдан.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.