Студент Јован Лазић одбранио је дипломски рад на тему „Развој веб апликације учења на даљину у Java и Angular окружењу“

Студент Рачунарског факултета Јован Лазић је у петак, 15. марта 2024. године одбранио дипломски рад на тему Развој веб апликације учења на даљину у Java и Angular окружењу пред комисијом коју су чинили ментор др Милан Видаковић и члан др Бојана Димић Сурла.

У уводу свог рада Јован је истакао следеће:

У данашњем свету све је већа потреба појединца да се усавршава у што већем броју области попут усавршавања језика, учења нових вештина, напредовања у каријери. Самим тим, апликације које појединцу могу да помогну да се усавршава нагло су почеле са развојем у последњем периоду.

Апликација учења на даљину помаже предавачима и студентима да евидентирају и прате наставу која са одржава онлајн. Иако тренутно пружа само основне функционалности за рад, њен даљи развој може допринети да апликација постане још лакше за праћење наставе. Неки од развоја који би ово омогућили јесу имејл нотификације пре теста, обавештења предавача својим студентима, презентације или документи који покривају градиво из лекција, одабир језика за приказ функционалнсоти као и још много других опција.

Иако апликација делује као да садржи само основне функционалности за рад, она се ипак састоји од више система, који могу радити појединачно, али који заједно комуницирају како би омогућили свим корисницима праћење лекција и оцењивање у оквиру истих. – закључио је Јован.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.