Студент Марко Божић одбранио је дипломски рад на тему „Израда апликације за распоред часова Рачунарског факултета“

Студент Рачунарског факултета Марко Божић је у петак, 23. августа 2024. године одбранио дипломски рад на тему Израда апликације за распоред часова Рачунарског факултета пред комисијом коју су чинили ментор др Немања Радосављевић и члан др Снежана Поповић.

У уводу свог рада Марко је истакао следеће:

У веома развијеном дигиталном свету каквом ми данас живимо, студенти се све више ослањају на технологије како би управљали својим академским обавезама. Упркос великом напретку дигитализације, факултети често не могу да испрате нове трендове и технологије. Због овога образовни системи не пружају корисницима најбоље искуство. Апликација која је описана овим радом за циљ има да корисницима пружи једноставно, брзо и поуздано решење за управљање академским распоредом и обавезама.

Овај рад пружа свеобухватан преглед израде и имплементације модерног wеб решења за студенте Рачунарског факултета, користећи најновије технологије и технике. Фокус рада је био на развоју поменуте апликације користећи Next.js радни оквир са нагласком на TypeScript, React, TailwindCSS и Shadcn део за frontend. Док су за backend коришћени TRPC за управљање API позивима и Drizzle ORM за рад са базом података. – закључио је Марко.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.