Студент Милан Ристић одбранио је дипломски рад на тему „Развој Sociopedia апликације коришћењем MERN stack технологија“

Студент Рачунарског факултета Милан Ристић је у петак, 15. марта 2024. године одбранио дипломски рад на тему Развој Sociopedia апликације коришћењем MERN stack технологија пред комисијом коју су чинили ментор др Снежана Поповић и члан др Немања Радосављевић.

У уводу свог рада Милан је истакао следеће:

У ери у којој доминира дигитална повезаност, апликације друштвених мрежа постале су саставне компоненте нашег свакодневног живота, обликујући начин на који комуницирамо, делимо информације и комуницирамо једни са другима. Од раних дана Friendster-а и MySpace-а до свеприсутног Facebook-а, Instagram-а, Twiter-а итд., апликације друштвених мрежа су еволуирале у вишеструке екосистеме који превазилазе географске границе и културне баријере.

Израдом овог дипломског рада, стекао сам ширу слику како full-stack апликације раде у позадини. Коришћењем MERN stack-а за развој апликације, унапредио сам своје вештине везане за full-stack програмирање. Овај дипломски ми је помогао да своје знање из програмирања обогатим новом модерном технологијом, која је веома примењива у свету програмирања. У циљу проширења ове апликације, планирам да у будућности укључим опцију напредне претраге, како би омогућио корисницима да пронађу друге профиле, објаве или групе на основу различитих критеријума као што су локација, интересовања или хештегови. Такође бих укључио опцију дописивања у реалном времену, како би омогућио корисницима да комуницирају једни са другима. Ово су били неки од предлога, апликација има могућност ширења у недоглед како би корисници имали што боље искуство коришћења. – закључио је Милан.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.