Студент Младен Поповић одбранио је дипломски рад на тему „Обрада видеа: Могућности Премиер Про софтвера“

Студент Рачунарског факултета Младен Поповић је у уторак, 26. августа 2024. године одбранио дипломски рад на тему Обрада видеа: Могућности Премиер Про софтвера пред комисијом коју су чинили ментор др Душан Вујошевић и члан др Младен Станојевић.

У апстракту свог рада Младен Поповић истакао је следеће:

Овај рад истражује Премијер Про, један од најмоћнијих и најпопуларнијих софтверских алата за дигиталну видео монтажу. Кроз анализу основних и напредних функција, рад пружа свеобухватан преглед могућности које овај софтвер нуди професионалцима и ентузијастима у креирању висококвалитетних видеозаписа. Детаљно су описани основни алати и технике коришћене у Премијеру, укључујући рад са временском линијом, убацивање и организацију материјала, као и примену ефеката и транзиција. Посебан фокус је стављен на напредне функције попут корекције боје, рада са звуком и интеграције са другим Адоби алатима, као што су After Efects и Media Enkoder. Кроз студије случаја и примере из праксе, рад илуструје практичне примене Премијера, анализирајући изазове и решења током рада на различитим пројектима. На крају, рад се бави оптимизацијом и експортовањем видеа, пружајући смернице за постизање најбољих резултата на различитим платформама. Закључци рада сумирају кључне тачке и пружају личне увиде и препоруке за будуће кориснике, истичући значај континуираног учења и прилагођавања новим технологијама у динамичној области видео монтаже.

Током истраживања, уочена је потреба за даљим усавршавањем и експериментисањем с новим техникама, као што су развој сопствених видео ефеката и примена вештачке интелигенције у монтажи. Ове иновације представљају значајан корак ка унапређењу процеса монтаже и могу отворити нова врата у креативној индустрији.

Завршно, будући радови и истраживања би се могли усмерити на организацију снимања, са детаљним разматрањем свих фаза једног снимајућег пројекта. Спојивање теоријског знања стеченог током студија са практичним искуством би омогућило даљи развој и усавршавање вештина, чиме бих допринео напретку у области видео монтаже и продукције. – закључио је Младен.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.