Студент Небојша Лазаревић одбранио је дипломски рад на тему „Развој апликације за белешке користећи PHP Symfony, twig template и Java Script“

Студент Рачунарског факултета Небојша Лазаревић је у петак, 15. марта 2024. године одбранио дипломски рад на тему Развој апликације за белешке користећи PHP Symfony, twig template и Java Script пред комисијом коју су чинили ментор др Милан Видаковић и члан др Бојана Димић Сурла.

У уводу свог рада Небојша је истакао следеће:

У данашњем дигиталном добу, готово је незамисливо да појединац не користи бар једну апликацију за бележење белешки или to-do листа. Ове апликације постале су кључни алат за организацију личних и пословних обавеза, пружајући практичан начин за вођење белешки, планирање активности или једноставно задржавање креативних идеја.

У оквиру овог пројекта, имплементиран је систем за управљање белешкама инспирисан функционалностима Google Keep апликације. Основна идеја је омогућити корисницима креирање, преглед, ажурирање и дељење својих белешки, као и преглед белешки које су дељене са њима од стране других корисника. Кроз интерфејс корисничке стране, белешке су јасно приказане у две категорије: „Моје белешке“ и „Дељене белешке са мном“. – закључио је Небојша.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.