Студент Никола Пауновић одбранио је дипломски рад на тему „Примена фрејмворка Флатер за израду мобилних апликација“

Студент Рачунарског факултета Никола Пауновић је у четвртак, 25. априла 2024. године одбранио дипломски рад на тему Примена фрејмворка Флатер за израду мобилних апликација пред комисијом коју су чинили ментор др Душан Вујошевић и члан др Бојана Димић Сурла.

У уводу свог рада Никола је истакао следеће:

Данас су мобилне апликације незаобилазни сегмент дигиталне трансформације и имају кључну улогу у начину на који људи комуницирају, раде, уче и забављају се. Мобилност, приступачност и персонализација су кључни фактори који чине мобилне апликације неопходним. Стога, развој ефикасних, корисних и естетски прихватљивих мобилних апликација постаје императив за сваку организацију која жели да остане релевантна и конкурентна на тржишту.

Закључак рада који се бави Флатер фрејмворком и његовим аспектима може да обухвати свеобухватну анализу и рефлексију на предности и изазове које Флатер доноси у развој вишеплатформских апликација из једне базе кода. Захваљујући својим високим перформансама, богатом сету виџет-a и способности да се компајлира директно у нативни код, Флатер се истиче као моћан алат у односу на поменуту конкуренцију. – закључио је Никола.

Фотографије са одбране доступне су у галерији.